Lütfen Facebook grubumuzu beğenin,
En güncel bilgilere sahip olun...

Dalyan Tekne Turu (Ücret: 50 TL)

Tekne Turu Programı
Dalyan limanından hareket
Dalyan Çamur banyosu Kaplıcaları mola
Kaunos Kral mezarlarında  fotoğraf çekme

Kanal kenarındaki Restaurantta öğle yemeği molası
Kaunos Atik kentine yürüyüş
Dalyan kanalında tekne gezisi
Dalyan Iztuzu Plajında mola
Dalyan limanına Dönüş

Tekne turuna katılmak için lütfen burayı tıklayarak formu doldurunuz

 

SOSYAL PROGRAM

Stand Up Show: Kadın-Erkek Beynİ
12 Kasım 2015 - Saat:21.00

(KAYIT ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR.)

Dalyan Tekne Turu

Tekne turuna katılmak için lütfen burayı tıklayarak formu doldurunuz,

Rehberimizin anlatımlarıyla merakla dinleyip eğleneceğiniz Dalyan Turu: Sazlıklarla çevrili Köyceğiz Gölü’nü Akdeniz’e bağlayan Dalyan Kanalı görülmeye değer bir doğa harikasıdır. üzerinde 180 çeşide yakın kuş türünün  barındığı Dalyan kanlı tektonik hareketler sonucu oluşmuştur. 

Caunos Antik Kenti
Milatosun oğlu Caunos tarından kurulmuş . Ve aslında bir liman kentidir.Hellenistik, Roma ve bizans dönemlerinin izlerini taşır. M.Ö. 4. yy da Kayalar üzerine oyulmuş mezarlar ise zenginliğin ve gücün göstergesidir.

İztuzu Plajı
Soyu tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi olan İztuzu plajı tamamen kuruma altına  alınmıştır. Caretta Caretta kaplumbağaları Mayıs ve Ağustos aylarında bu kumsala  gelirler. Boyları 110 cm - 150 cm arasında ve ağırlıkları 100 kğ bulabilen Kaplumbağalar dalyan simgesi haline gelmiştir. Türkiye’nin 2. uzun plajı olan ve İngilizlerin dünyanın en iyi 6 plajlarından biri olarak dile getirdikleri Dalyan İztuzu Plajı yaklaşık 7km uzunluğundadır.

Çamur Banyoları & Kaplıcalar
Türkiye'de radyoaktivitesi en yüksek değerde olan kaplıcadır sıcaklığı 39 dereceyi bulan suyun kimyasal özellikleri çoktur. Kalsiyum klorir, sodyum, hidrojen sülfür, bromür ve fluorürlü termal sular aynı zamanda 87,12 mg/lt karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe  sahip kaplıca bir çok romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

Tekne Turu Programı

Dalyan limanından hareket
Dalyan Çamur banyosu Kaplıcaları mola
Kaunos Kral mezarlarında  fotoğraf çekme
Kanal kenarındaki Restaurantta öğle yemeği molası
Kaunos Atik kentine yürüyüş
Dalyan kanalında tekne gezisi
Dalyan Iztuzu Plajında mola
Dalyan limanına Dönüş

 

 

Dalyan Jeep Safari

Güvenlik standartlarına sahip 4x4 jeeplerimizle başlayan yolculuğumuzun ilk durağı Beyobası Yuvarlakçay'dır.

Yuvarlak Çayın içinden orman yoluyla çayın kaynağına yapılan sürüş sonrası kaynaktan buz gibi su içilmektedir. Öğle Yemeğinde çay kenarına kurulmuş restoranlarda kiremitte alabalık ve kebap yemekleri vardır.

Öğle Yemeğinden sonra gerçek parkur başlar stabilize yollardan geçilerek aşı koyuna gidilir. Günün sıcak ve yorgunluğunu burada denize girerek rahatlayabilirsiniz. Buradan sonra Gökbel dağlarının zirvesinde Dalyan Deltası ayaklarınızın altında kalacak ve doğa manzarası objektiflerinizin ucunda kalacak.
 
Fethiye Saklıkent Turu

Akdağ’ın eteklerinde bulunan ve kelimenin tam anlamıyla bir doğa harikası olan Saklıkent Kanyonu binlerce yıl evvel jeolojik bir çatlama sonucu dağın ikiye ayrılmasıyla oluşmuştur. Saklıkent Kanyonu’na girdikten sonra Karaçay’ın gürül gürül akan buz gibi sesini duyarsınız.

Bölge arkeolojik ve coğrafi güzellikler açısından çok zengindir. Bu turumuzdaki üç ana ziyaret noktamızdan biri antik Likya’nın kuzeybatı sınırlarını oluşturan yeşillikler içinde bütün ihtişamı ile korunmuş TLOS antik kenti. Tiyatro, Roma Hamamı, Agora, Stadyum, kayaya oyulmuş her biri ayrı öykü barındıran mezarlar ve kartal yuvasını andıran Akropolisi ile Tlos Likya Federasyonu’nun önemli yönetim merkezlerindendir.

Likyalıların en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tlos, Likya Federe Birliği’nin 6 büyük kentinden biri ve birliğin spor merkezi konumunda idi. Bu kent, uçan kanatlı atı Pegasus ile ünlenen mitolojik kahraman Bellerephonthes’in yaşadığı yer olarak bilinir. Tlos Akropolünün doğal kayası üzerinde oluşturulan Likya mezarları, konser ve gösteri amacıyla kullanıldığı tahmin edilen amfi tiyatro ve mükemmel bir yapıya sahip olan alttan ısıtmalı Roma hamamları, bölgenin en önemli tarihi kalıntılarıdır.

Daha yukarıda Yakapark’da alabalık çiftliklerinde her taşın altından çağlayan buz gibi kar sularının sesi eşliğinde leziz bir öğle yemeği yiyoruz. Üçüncü durağımız Saklıkent kanyonu. Depremler ve yağmur sularıyla Akdağ’ın içlerine doğru 13km oyulmuş bu kanyonda rehberiniz eşliğinde yürüyüş yapabilir, su üstündeki köşklerde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.


 

** Tur ücretleri talebe istinaden grup sayısına göre belirlenecektir.

 

 

 

 

 

 

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.